Atsakymas: Yra trys pagrindiniai teniso kortų dangų tipai. Akrilo kieto paviršiaus aikštelė, molis ir žolė.
Kai kurios įmonės gamina panašias hibridines teniso kortų dangas, tačiau trys pagrindinės kategorijos plačiai naudojamos teniso kortuose visame pasaulyje, bei asmeninėse treniruotėse. Didžiausiuose pasaulyje teniso turnyruose („Grand Slam“) taip pat naudojamos skirtingos šių dangų rūšys:
US Open = teniso kietas paviršius (akrilas)
„Australian Open“ = teniso kietas paviršius (akrilas)
„French Open“ = molio teniso kortai
Vimbldonas = žolės teniso kortas
Kietos teniso korto dangos yra labiausiai paplitusi ir plačiausiai naudojama teniso kortų danga visame pasaulyje, o ypač JAV. Kietos aikštelės statomos ant asfalto arba betono pagrindo ir dažniausiai dengiamos 100% akrilo spalvos dangų sistemomis. Čia yra privalumų ir trūkumų sąrašas svarstant akrilinius kietus kiemo paviršius:
Privalumai:
Minusai:
Molio kortai, kaip ir žolė, ir sintetinė velėna, priskiriami „minkštiems aikštynams“. Yra keletas veislių – nuo natūralaus molio iki greitai džiūstančių aikštelės paviršių. Natūralus molis yra smėlio ir dumblo mišinys, o greitai džiūstantys kortai gaminami iš skaldos arba plytų ir tam tikros formos rišiklio. Abu paviršiai įrengiami ant sutankinto akmens pagrindo ir grunto. Kad būtų idealios žaidimo sąlygos, molio aikštelės dangą reikia laistyti, ridenti ir šluoti šluota, todėl žiemos šalčių metu jie dažniausiai uždengiami. Yra povandeninės laistymo sistemos, taip pat originalūs aikštynai su paviršiniu laistymu. Regionai, kuriuose molis dažniausiai naudojamas, yra Europa, Centrinė ir Pietų Amerika bei JAV rytinė/pietrytinė dalis. Molio teniso kortai žaidžia lėtai su didesniu atšokimu, kad būtų galima ilgiau žaisti. Čia yra dalykų, susijusių su molio kortais, santrauka:
Privalumai:
Minusai:
Trečioji pagrindinė teniso kortų dangų kategorija – žolė. Yra dvi subkategorijos: natūrali žolė ir užpildyta sintetinė velėna. Užpildas sintetinė velėna yra dirbtinė žolė, kuri paprastai yra užpildyta smėliu. Tai padeda pakelti žolės stiebus ir sukurti tvirtą paviršių kamuoliukui atšokti. Natūrali žolė vidutiniškai džiūsta po lietaus, o sintetinė žolė greitai džiūsta. Abiejų tipų žolės teniso kortai užtikrina greitą žaidimo sąlygas ir minkštesnius žaidimo paviršius po kojomis. Kalbant apie žolės aikšteles, vis dar reikia nemažai planuoti ir prižiūrėti. Natūralios žolės aikštelėms reikia regioninei aplinkai tinkamų dirvožemio sąlygų, vandens ir tinkamos žolės. Štai keletas privalumų ir trūkumų svarstant žolės teniso kortus:
Privalumai:
Minusai:
Nnereikia valyti šluota ir pilti smėlio. Taip pat gali kilti problemų su pelėsiu.
Žolės aikštelėse žaidžiama greitai ir mažai atšokus.
Kita subkategorija, kuri tam tikru mastu taikoma kietiems kortams, yra modulinės teniso kortų dangos. Paprastai tai yra tarpusavyje sujungtos plytelės, pagamintos iš plastiko. Yra daug skirtingų prekių ženklų ir jie paprastai būna įvairių spalvų su antgaliais ant paviršiaus, kad būtų geriau sukibimas. Jiems vis tiek reikia tvirto asfalto ar betono pagrindo, todėl atsisakę šių išlaidų negalėsite sutaupyti. Tai dar vienas trumpas akivaizdžių privalumų ir trūkumų sąrašas:
Privalumai:
Minusai: