Skirtumai tarp stalo teniso ir lauko teniso

tenisosajunga stalo ir lauko teniso skirtumai

Skirtumai tarp stalo teniso ir lauko teniso

Stalo tenisas atsirado Viktorijos laikų Anglijoje, kur jį žaidė aukštesnioji klasė arba buržuazija kaip saloninį žaidimą. Manoma, kad jį sukūrė britų karininkai Indijoje maždaug 1860 ar 1870 m., kurie jį grąžino į Angliją. Oro sąlygos taip pat buvo svarbus veiksnys formuojant šį žaidimą, kuris pasirodė esąs tvarus uždarų patalpų žaidimas.

Tačiau manoma, kad vejos tenisas buvo sukurtas maždaug XII amžiuje ir yra žaidžiamas visuose klasių lygiuose visose amžiaus grupėse. Šią sporto šaką gali užsiimti ir žmonės su negalia, jei gali laikyti raketę.

Šiuolaikinis teniso žaidimas atsirado Birmingeme, Anglijoje, XIX amžiaus pabaigoje kaip vejos tenisas.

Kad ir kaip jie skambėtų, tarp jų yra keletas esminių skirtumų, kai kurie iš jų yra gana akivaizdūs žiūrovams. Kadangi tikimasi, kad stalo tenisas bus lengviau žiūrima sporto šaka, šiame straipsnyje palyginsime jų skirtumus!

Pagrindiniai jų struktūros skirtumai yra šie:

Skirtumai:
Tuo tarpu stalo tenisas žaidžiamas ant 76 cm virš žemės pakeltos 274 cm ilgio ir 152,5 cm pločio pakylos su 12,25 cm aukščio tinklu.

Lauko tenisas žaidžiamas didelėje 23,77 metro ilgio ir 8,2 metro pločio molio aikštelėje vienviečiai ir 11 metrų dvejetai. o tenise tinklelis yra 3 pėdų ilgio aikštės centre ir 3 pėdų 6 colių ilgio ties stulpais.

Kamuoliai:
Stalo tenisas žaidžiamas su daug mažesniu kamuoliuku, sveriančiu tik apie 2,7 g ir 40 mm skersmens; kol

Šiuolaikinis tenisas žaidžiamas tuščiaviduriu kamuoliu, pagamintu iš apdorotos vulkanizuotos gumos su veltinio danga, skirta trinčiai. Sveria apie 56 g, skersmuo apie 68,58 mm. Be to, siekiant pagerinti matomumą, jie dažniausiai yra spalvoti optiškai geltonai.

Patikrinti:
Stalo tenise taškai skaičiuojami kaip nuo 1, 2, 3 iki 11, o žaidimą laimi pirmasis žaidėjas, surinkęs 11 taškų. Norint laimėti, taip pat reikalinga dviejų taškų persvara, o žaidėjai toliau žais po 11 taškų, kol vienas žaidėjas dviem taškais lenkia kitą. Rungtynės dažniausiai būna geriausios iš penkių ar septynių žaidimų.

Tačiau tenise laimi tas žaidėjas, kuris pirmasis įmeta bent keturis taškus ir taip pat bent dviem taškais daugiau nei jo varžovas. joje mes turime meilę, 15, 30 ir 40! Jei abu žaidėjai pelno po 40 taškų, žaidimas paskelbiamas dvikovomis. Jei žaidėjas turi vienu tašku daugiau nei jo varžovas ir žaidžia tam, kad laimėtų, laikoma, kad jis turi pranašumą. Setas – tai žaidimų, žaidžiamų su kintamaisiais padavimais, seka. Tačiau jei jiems nepavyksta laimėti kito žaidimo ir baigti rezultatu 6-6, dviejų taškų taisyklė nebegalioja ir kitas, laimėjęs partiją, tampa galutiniu nugalėtoju. Rungtynės nustatomos geriausiu iš trijų arba penkių setų.

Greitis:tenisosajunga stalo ir lauko teniso skirtumaiStalo teniso kamuoliukas skrieja daugiau nei 100 km/h greičiu ir nuskrieja daugiau nei tris metrus daug greičiau nei teniso kamuoliukas. Paverčiant tai aukštų refleksų žaidimu. Peržiūrėkite stalo teniso ir teniso kamuoliukų greičio palyginimą.

Panašiai vejos teniso kamuoliukas turi nukeliauti daugiau nei dvidešimt metrų, net jei jis važiuoja 200 km/h greičiu, įveikdamas didesnį atstumą, o tai padeda žaidėjo rankų koordinacijai siūbuoti raketę, paliekant daugiau laiko reaguoti.

Rungtynių ilgis:
Dauguma stalo teniso rungtynių trunka nuo 30 minučių iki 1 valandos. TT yra labiau koncentruota sporto šaka. Ir nors kiekvienos rungtynės yra daug trumpesnės nei teniso vidurkis, tai taip pat leidžia varžybų dieną surengti daugiau rungtynių.

Išvada

Abi sporto šakos yra visiškai skirtingos, tačiau turi tam tikrų panašumų, nes abi yra nuostabios rakečių sporto šakos ir yra olimpinių žaidynių dalis.  Abu jie yra gana populiarūs visame pasaulyje ir, nors yra tiek daug skirtumų, kaip aptarėme šiame straipsnyje. Jeigu norite išmokti šių sporto šakų, gali pasirinkti asmenines treniruotes.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *